Łatwo się domyślić, że stworzenie obiektu, który zarówno pod względem estetycznym, jak i użytkowym spełniałby wszystkie postawione przed nim zadania, było wielkim wyzwaniem.
Kompleks Przyrodniczo-Medycznego Centrum Badań Innowacyjnych w Rzeszowie zaprojektowali architekci z krakowskiej pracowni Karpla. Stworzyli oni dwa budynki o dynamicznej elewacji z łamaną linią ścian oraz przesuniętymi względem siebie fasadami poszczególnych kondygnacji. Patrząc na budynki z zewnątrz wydaje się, że ich kolejne piętra są jak nałożone na siebie płyty o niedopasowanych kształtach. Nieregularne ściany kondygnacji tworzą w elewacji wiele uskoków i naturalnych tarasów, a także nawisów, które wymagały zaawansowanego rozwiązania wykończeniowego.
Idealna do tego okazała się płyta Nida Hydro z okładziną z materiału na bazie włókna szklanego, którą zastosowano w podbitkach nawisów. Rdzeń płyty wyjątkowo odporny na działanie wody (nasiąkliwość poniżej 3 proc.), wzbogacony środkami eliminującymi powstawanie pleśni, doskonale spisuje się w zastosowaniach zewnętrznych wymagających wielkiej odporności na czynniki pogodowe. Razem z profilami sufitowymi Nida CD60, UD27 Hydro C3 oraz gotową masą szpachlową Nida Hydromix tworzy doskonałe rozwiązanie systemowe, cenione przez fachowców za długookresową niezawodność i łatwość aplikacji.