Natryski ogniochronne - wytyczne wykonawcze

06-07-2017

PROMASPRAY

Natryski ogniochronne - wytyczne wykonawcze

Przez ponad 50-letnie doświadczenie w sferze rozwoju, specyfikacji i dostarczania przeciwpożarowych materiałów do zabezpieczeń konstrukcji stalowych i podłoży żelbetowych występujących w budynkach wielokondygnacyjnych, szpitalach, lotniskach, biurowcach itp., zabezpieczono już ponad 30 milionów m² konstrukcji budowlanych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom opartym na zabezpieczeniu konstrukcji systemami natryskowymi PROMASPRAY® zapewniamy, że temperatura podłoża zarówno stalowego jak i żelbetowego nie osiągnie poziomu powodującego zawaleniu się konstrukcji stalowej oraz groźnemu odpryskiwaniu betonu z konstrukcji żelbetowych, a tym samym będzie ona bezpieczna dla użytkowników. Natryski ogniochronne PROMASPRAY®, w zależności od kategorii zastosowania, są to materiały oparte na bazie gipsu i wermikulitu (PROMASPRAY® P300), cementu oraz wermikulitu ( PROMASPRAY® C450 ). Wszystkie natryski możemy stosować zarówno jako zabezpieczenie konstrukcji stalowej jak i żelbetowej. Poprzez swoją gęstość i doskonałe właściwości techniczne natryski ogniochronne PROMASPRAY® są bezkonkurencyjnymi materiałami do zabezpieczenia zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Natryski ogniochronne - wytyczne wykonawcze

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych wykonawców, przygotowaliśmy podręcznik aplikacji natrysków ogniochronnych PROMASPRAY®, w którym znajdziemy wytyczne odpowiedniego doboru materiału, narzędzi jak również wskazówki dotyczące ważnych aspektów odpowiedniej aplikacji zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Dokument ten jest poświęcony zarówno nowym jak i już istniejącym specjalistom aplikacji natrysków ogniochronnych. Zwraca on uwagę na ważne aspekty odpowiedniego wykonania zabezpieczenia na każdym etapie aplikacji, sugeruje odpowiednie narzędzia i maszyny, a także opisuje sposób końcowego odbioru powłoki ogniochronnej.

Poprzez zastosowanie natrysków ogniochronnych PROMASPRAY® możemy znacznie przyśpieszyć czas aplikacji zabezpieczenia przy jednoczesnej optymalizacji kosztów zabezpieczenia. Podręcznik ma na celu instrukcję użytkownika od podstaw aż po końcowy odbiór gotowego zabezpieczenia.

Pobierz broszurę