Niezawodna izolacja kominka

Budowa urządzeń wysokotemperaturowych, jakimi z całą pewnością są kominki, wymaga zastosowania materiałów o niezawodnej jakości. Stosując tylko wysokiej klasy materiały możemy w pełni cieszyć się z kominkiem w naszym domu.

Niezawodna izolacja kominka

Przy budowie wymarzonego kominka równie ważne, co dobranie odpowiedniego wkładu, jest podjęcie decyzji, która pozwoli na wybranie odpowiedniego materiału izolacyjne do jego obudowy. Wieloletnie doświadczenie w tematyce przeciwpożarowej pozwoliło firmie Promat wykorzystać w tym celu płytę konstrukcyjno-izolacyjną Promasil 1000 L. 

Wybór tej płyty niesie za sobą wiele korzyści. Jest to biała, krzemianowo-wapniowa płyta spełniająca najwyższe standardy stosowana przy obudowie lekkich konstrukcji przy kominku o dowolnym kształcie. Oprócz niewątpliwych walorów estetycznych dodatkowo występuje w trzech rozmiarach, dzięki czemu elastycznie dostosowuje się do opracowanej koncepcji i umożliwia zabudowę konkretnego urządzenia. Każdy może dobrać taki rozmiar płyty, który łatwo i szybko jednym materiałem zadba o izolację komory kominka, stwarzając przy tym trwałą konstrukcję zabudowy. 

Do łączenia płyt Promasil 1000 zaleca się kleje Kleber K84, które są polecane do wszystkich rodzajów płyt firmy Promat. Zarówno płyty, jak i klej Promat, są odporne na wysokie temperatury, jakie mogą się wytworzyć w komorze nad kominkiem. Oczywiście, zalecane jest stosowanie obu produktów łącznie.

Niezawodna izolacja kominka

Aktualności